Uğur Dündar, Metin Akpınar’ın kızının iddialarına yanıt verdi

Metin Akpınar’ın yıllar önce evlilik dışı birlikteliğinden dünyaya geldiği ortaya çıkan kızı Duygu Nebioğlu, ablasının babasının Uğur Dündar olabileceğini ve gerekli davaların açıldığını söyledi. Hakkındaki iddiayı yalanlayan Dündar, Nebioğlu’nun “DNA raporuna itiraz edeceğiz” demesine sitem etti.

“İFTİRALARA KARŞI DAVA AÇMA SIRASI BİZE GELECEK”

İlk açıklamasında konunun yargıya taşındığını ve Adli Tıp Kurumu’nun DNA incelemesinde biyolojik baba çıkmadığını belirten Dündar, rapora inanılmamasının ardından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Artık gülüyorum. Zira koca koca insanlar sayfalarca yazı döşeniyor. ‘Yazıklar olsun’ diyen de var, ‘Sana duyduğum tüm güven bitti’ diyen de. Oysa Türkçe ve tane tane anlatıyorum. Adli Tıp, DNA analizlerini yaptı ve son sözü söyledi; ‘Uğur Dündar’ın biyolojik baba olduğu iddiası reddedildi’ dedi. Daha ne desin? Haydi oturun yine yazın. Nasılsa iftiralara karşı dava açma sırası bize de gelecek” dedi. Dündar’ın paylaşımı kısa süre içinde silmesi de dikkat çekti.

NE OLDU?

Sabah’a röportaj veren Duygu Nebioğlu, Bir ablamın da babası medya dünyasından çok ünlü bir isim “Annemin 6 çocuğu var. İkisi Almanya’daki evliliğinden. 4 kardeşim de benimle aynı kaderi yaşadı. Evlilik dışı ilişkiden dört çocuğu var annemin. Bir ablamın da babası çok ünlü bir isim ve medya dünyasından. O da dava açtı, hukuk mücadelesi veriyor” dedi. Nebioğlu’nun bahsettiği kişinin Uğur Dündar olduğu ortaya çıktı.

UĞUR DÜNDAR’DAN AÇIKLAMA: ADLİ TIP KURUMU BİYOLOJİK BABALIK İDDİASINI REDDETTİ

Hakkındaki iddianın ardından sabaha karşı X hesabından bir açıklama yapan Uğur Dündar, davanın devam ettiğini ve gizlilik kararı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bugünkü bir gazetede hakkımda babalık davası açıldığı ve haziran ayında karara bağlanacağı açıklanmış. Bugüne kadar mahkemenin aldığı gizlilik kararına titizlikle uyduk ve hep sustuk. Ama mademki karşı taraftan biri konuştu; kısaca net bir cevap vereyim: Mahkemenin her iki tarafı sevk ettiği ve son söze söyleyecek kurum olan Adli Tıp Kurumu DNA incelemesini bitirdi ve biyolojik babalık iddiasını reddetti. Benim ve Avukatım Murat Ergün için konu kapanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Metin Akpınar’ın kızı “Ablamın babası ünlü bir gazeteci” dedi, Uğur Dündar’dan cevap geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir